مرتضی دری گیو

مطالب وبلاگ

اخبار، اطلاعیه ها و...

اخبار مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاه سمنان (SEMANTIC)

برگزاري اولين كمپ تابستاني مسابقات برنامه‌نويسي ACM-ICPC

اولين كمپ تابستاني مسابقات برنامه‌نويسي ACM-ICPC با حمايت معاونت آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه سمنان در روزهاي 19 و 20 تير ماه 1398 در دانشكده مهندسي برق و كامپيوتر و با حضور 5 تيم دانشجويي برگزار شد. دكتر مرتضي دٌرّي‌گيو مسئول آماده‌سازي تيم ACM دانشگاه، محتواي اين دوره آموزشي-مهارتي را به دليل حضور مدرساني از دانشگاه شهيد بهشتي كه خود از برگزيدگان مسابقات ACM در سطح ملي بوده و در مسابقات جهاني ACM نيز حضور داشته اند، مفيد ارزيابي كرد.

مسابقات برنامه‌نويسي ICPC از سال 1997 به وسيله انجمن ACM و با هدف ارتقاي توانايي برنامه‌نويسي گروهي در بين دانشجويان بنا نهاده شد. اين مسابقه هر سال به صورت منطقه اي در نقاط مختلف جهان برگزار مي‌شود و برگزيدگان مسابقات منطقه‌اي جواز حضور در رقابت‌هاي بين‌المللي را دريافت مي‌كنند. معمولاً از اين مسابقه به عنوان المپيك برنامه‌نويسي ياد مي‌شود. خبر تکمیلی را از این لینک دنبال کنید.

برگزاري نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی منطقه 9 کشور با حضور 40 تیم از دانشجویان دانشگاه‌های این منطقه در دانشگاه سمنان
به گزارش روابط عمومی دانشگاه سمنان؛ دبیر نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی
ACM منطقه 9 کشور  با اعلام این خبر گفت: این رقابت‌های علمی با حضور دانشجویان 8 دانشگاه منطقه 9 به مدت 4/5 ساعت برای پاسخگویی به 9 سؤال برگزار شد.

دکتر مرتضی دُرّی‌گیو افزود: در پایان این رقابت‌ها تیم‌ دانشگاه فردوسی مشهد، عنوان نخست این دوره از رقابت‌ها را بدست آورد. مقام دومی این دوره از مسابقات به تیمی از دانشگاه صنعتی سجاد رسید و تیمی از دانشگاه سمنان به عنوان میزبان اين دوره از رقابت‌ها عنوان سومی را بدست آورد. دبیر نخستین دوره مسابقات برنامه‌نویسی ACM منطقه 9 کشور خاطر نشان کرد: افزایش توانایی‌های علمی دانشجویان، ایجاد روحیه رقابت علمی و محیط همفکری و همکاری میان دانشجویان برای بروز خلاقیت و توانایی‌های آنان از اهداف برگزاری این مسابقه است. 

دکتر دُرّی‌گیو با بیان اینکه دانشجویان مستعد، علاقه‌مند و کادر علمی مجربی در بخش  برنامه‌نویسی در دانشگاه سمنان فعال هستند، اظهار امیدواری کرد: مسابقات برنامه‌نویسی دانشگاه سمنان، یکی از مسابقات آمادگی رسمی برای مسابقه‌ی برنامه‌نویسی ای‌سی‌ام در منطقه‌ی غرب آسیا شود.

وی خاطر نشان کرد: سال گذشته، این مسابقات در سطح استان سمنان و با حضور بیش از 90 دانشجو از سراسر استان در دانشگاه سمنان برگزار شد.

خبر تکمیلی را از این لینک دنبال کنید.

 

بازگشت به بلاگ
دسته بندی : مسابقه برنامه‌نویسی دانش‌جویی دانشگاه سمنان , بازدید:399 , تاریخ انتشار : 1398/04/09